post

Dzisiaj nie musisz nawet zdejmować kapci i wstawać z kanapy, aby założyć konto bankowe, wziąć pożyczkę, zapłacić rachunki i zrobić jakiekolwiek inne przelewy. Bankowość elektroniczna, mimo zagrożeń niesionych ze strony cyberprzestępców, ma swoje zalety, dzięki którym oszczędzasz czas i pieniądze, które możesz przelać na konto oszczędnościowe.


Kiedyś wizyta w banku i odstanie w kolejce było konieczne, aby założyć konto bankowe czy wykonać inną operację. Dzisiaj bankowość elektroniczna minimalizuje konieczność umawiania się z pracownikami banków w placówkach, drukowania i noszenia dokumentów. Chociaż przy większych zobowiązaniach, takich jak kredyt na mieszkanie, część formalności obowiązkowo trzeba załatwić osobiście, bankowość elektroniczna i tak bardzo ułatwia życie.

Jakie są zalety bankowości elektronicznej?

Bankowość elektroniczna jest zawsze przy Tobie

Trudno sobie dzisiaj wyobrazić, że ktoś nie ma smartfona nie z przyczyn finansowych, ale światopoglądowych, nie chce być np. śledzony przez aplikacje i uzależnić się od mediów społecznościowych. Tymczasem z bankowości elektronicznej możemy skorzystać w każdym momencie, gdziekolwiek jesteśmy – jeżeli mamy dostęp do internetu ze smartfona czy tabletu. W aplikacji bankowej błyskawicznie sprawdzisz saldo konta, zrobisz przelew, ograniczysz dzienny limit wydawanych pieniędzy itp.

Dzięki bankowości elektronicznej nie musisz mieć przy sobie gotówki

Dzisiaj za zakupy zapłacisz albo kartą kredytową, albo nawet smartfonem. Technologie umożliwiające zakupy kartą za pośrednictwem płatności przez zbliżenie znacznie usprawniły i przyśpieszyły codzienne sprawunki, ale także przyjemności. Nie musisz wkładać karty do terminala, wstukiwać pinu, oczekiwać na potwierdzenie transakcji – z bankowością elektroniczną płaci się szybciej.

Bankowość elektroniczna oszczędza Twoje pieniądze i czas

Nie musisz dzwonić do konsultanta, jeżeli masz pytanie dotyczące konta bankowego, kredytu albo pożyczki. Po pierwsze – wszystkie informacje znajdziesz na stronie banku online w FAQ. Po drugie – większość banków ma uruchomiony czat online na ich stronach internetowych bądź na Facebooku, dzięki czemu zadajesz pytanie – i czekasz na odpowiedź, robiąc w tym czasie coś innego, zamiast wsłuchiwać się w sygnał w słuchawce lub odgrywaną melodyjkę na zajętej linii. Dzięki bankowości elektronicznej bank ponosi mniejsze koszty za obsługę klienta w placówkach, dzięki czemu może Tobie zaoferować korzystniejszą ofertę.