Blog

Martwisz się o swoją emeryturę?

Większość z nas martwi się o swoją przyszłość, a co za tym idzie emeryturę jednocześnie zastanawiamy się czy będzie ona wystarczająco wysoka aby zapewnić sobie spokojny byt?

Niestety już dziś pojawiają się wątpliwości, co za tym idzie informuje się iż kolejne sposoby na emeryturę nie okazują się jednak dobrym rozwiązaniem. Oczywiście państwo zachęca nas do jak najszybszego podjęcia pracy, płacenia składek czy korzystania z funduszy emerytalnych jednak w przeszłości przekonaliśmy się, iż tam również mogą przepaść nasze środki. W ostatnim czasie wdrożono indywidualne plany pracownicze, które mają mieć wpływ na wysokość samej emerytury ale i tutaj pozostaje wiele wątpliwości, zatem czy istnieją sprawdzone sposoby na emeryturę?

Tutaj należy patrzeć nie tylko przyszłościowo ale w bardziej adekwatny sposób przez przeanalizowaniu wszystkich dostępnych na rynku opcji. Pewnie, że najlepsze sposoby na emeryturę znajdują inwestorzy, osoby które potrafią nie tylko odkładać ale i lokować swoje pieniądze, pomnażać je czy wypracować konkretną stopę zwrotu. Wbrew temu co się wydaje nie trzeba tutaj dysponować nie wiadomo jakim kapitałem, ale potrzebna jest chęć odkładania systematycznie określonej kwoty, kosztem zrezygnowania z innych przyjemności. Takie sposoby na emeryturę poprzez inwestowanie pieniędzy są nie tylko polecane ale wręcz wskazywane jako najbardziej opłacalne, racjonalne i przynoszące rzeczywiście z czasem odpowiedni efekt. Niestety większość z nas nie patrzy na to ile będzie wynosić emerytura, a nawet zapomina o tym fakcie skupiając się na innych kwestiach związanych z życiem codziennym. Nie dziwi podejście w którym po co mamy martwić się o emeryturę jak nie wiemy jaka sytuacja będzie jutro lub za kilka dni, z drugiej strony nie bagatelizujmy naszej przyszłości.

Pomyśl o swojej emeryturze zwłaszcza jeżeli nie jest jeszcze na to za późno

Pomyślmy więc o swojej emeryturze, zwłaszcza jeżeli nie jest jeszcze na to za późno, pamiętajmy iż występują różne sposoby na emeryturę a zwłaszcza jej odpowiednią wysokość. Może wdrożenie planu inwestycyjnego czy oszczędnościowego pozwoli nam na zebranie kapitału który będzie pracował na nas latami, a jego stopa zwrotu sprawi iż już nigdy nie będziemy martwić się sama emeryturą. W końcu bądź co bądź, nie liczmy raczej iż ta wypracowana na podstawie składek, rzeczywiście zagwarantuje nam kwotę którą pragniemy posiadać na starość, czyli taką która pozwoli nam i umożliwi normalnie żyć na przyzwoitym do tego finansowym poziomie.