Blog

Lepiej zdecydować się na 1-osobową działalność a może spółkę Z.O.O?

Planujesz otworzyć własną firmę, i pojawia się przy tym nie lada problem a może nawet dylemat, zastanawiasz się czy lepsza będzie spółka Z.O.O czy 1-os działalność gospodarcza?

Oczywiście w takiej sytuacji należy przede wszystkim przeanalizować nie tylko daną formę prawną z perspektywy tego co ona umożliwia ale jednocześnie może nam zagwarantować. Pewnie, iż spółka Z.O.O czy 1- os działalność gospodarcza to kwestia do której należy podejść z adekwatnej perspektywy, poprzez uwzględnienie wszystkiego co niezbędne a może i nawet dla nas ważne. Niejednokrotnie boimy się zakładać spółkę, nie zdając sobie sprawy iż nie jest to nic trudnego a często wystarczy posiadać wyłącznie niezbędny do tego celu kapitał. Podobnie jest w przypadku działalności gospodarczej, zwłaszcza jednoosobowej jednak tutaj pojawiają się porównania, ograniczenia czy też wspólne aspekty jakie zostają poruszone.

Dlatego zanim zdecydujemy się przedstawić spółkę Z.O.O lub działalność gospodarczą prowadzoną przez jedną osobę, to dokładnie się zastanówmy w indywidualny dla nas sposób, co na etapie tworzenia takiej firmy daje nam większe szanse. Nie tylko zaistnienia na rynku, ale również pozostania na nim, zabezpiecza nasze działania, minimalizuje koszta związane z jej funkcjonowaniem a nawet prawnie nas zabezpiecza o czym nie wolno zapominać. Duża część osób zwłaszcza mniej doświadczonych wybiera chyba najbardziej klarowne rozwiązanie, jest nim nic innego jak zgłoszenie się bezpośrednio do profesjonalnego biura rachunkowego. Właśnie w nim dostają szereg niezbędnych i przydatnych informacji, wskazówek oraz sugestii, poruszone zostaje też pytanie dotyczące dlaczego spółką Z.O.O czy 1- os działalność gospodarcza to w naszym przypadku coś co powinniśmy a raczej należy wybrać. Zakładając firmę bądźmy więc świadomi najlepszej formy prawnej, która pozwoli nam na bardziej kompleksowe realizowanie czynności, funkcjonowanie czy też oferowanie swoich usług potencjalnym klientom albo prowadzenie rozległej sprzedaży. Na to wszystko może mieć właśnie wpływ forma prawna która zostanie przez nas wybrana, a nawet z racji prowadzonej działalności na pewno szybko dostrzeżemy zalety jednej z powyższych opcji.

Rozważmy odpowiednią formę prawną prowadzonej przez nas działalności

Rozważmy więc odpowiednią formę prawną prowadzonej przez nas działalności, skupmy się na tym co gwarantuje oraz oferuje jedno z powyższych rozwiązań do jakich zamierzamy nawiązać. Właśnie w ten sposób zdamy sobie sprawę, co możemy nie tylko zyskać ale co tak naprawdę pozwala nam spółka Z.O.O lub 1-os działalność gospodarcza, tym samym jakie są zalety prowadzenia obu z nich w kontekście firmy jaką zamierzamy otworzyć.